Cesta vody nejen s člověkem

Naše planeta není zelená, ale modrá. Povrch planety Země je z 71 % tvořen vodou. Voda je všude. Tam, kde ji vidíme – v oceánech, mořích, jezerech, řekách. Ale i tam, kde ji na první pohled vidět nelze. Najdeme ji v půdě, v rostlinách, v živých organismech – vždyť i naše tělo je ze 2/3 tvořeno vodou. Tak jak je možné, že neustále slyšíme, že je vody málo? Že jí musíme šetřit? Jak to, že je sucho? Jak je možné, že voda není?

Lektor: lektoři H2Ospodař!
Vhodné pro: 2. st. ZŠ, SŠ
Délka: 3 vyučovací hodiny
Místo: interiér/Stromovka
Realizace: září – červen 2024
Cena: 195 Kč/žák

Klíčová slova: malý hydrologický cyklus, velký hydrologický cyklus, antropogenní krajina x přirozená krajina, zádrž vody, úpravna vody, spotřeba domácností, čistírna odpadních vod, vodní stopa.

Výstupy: Žáci se dozví, jak funguje distribuce vody na naší planetě. Žáci si na názorných modelech vyzkouší různé prvky krajiny a jejich schopnost vodu zadržet. Seznámí se s problematikou pitné vody a se svou vodní stopou.

RECENZE

SPGŠ Futurum
Výukový program je vhodným doplněním k učivu o vodě. Žáci se seznámí s procesy čištění odpadní vody, s možnostmi, jak šetřit pitnou vodu, a jak lépe zadržovat vodu ve městech.

ZŠ nám. Curieových
Program bych určitě doporučila z důvodu veliké profesionality a příjemného vystupování lektorů, představení zajímavých modelů, které si žáci mohli sami vyzkoušet.

ZŠ Liteň
S programem jsme velmi spokojeni. Učitelé i děti si program velmi pochvalovali. Je skvělé, že obsah programu je odlišný. Ve škole mám 3 děti a doma si vyprávěly jaký program měli a o čem byl. Prý chystáte na jaro nový program, máme o něj zájem.

REZERVACE

Pro objednání zážitkového programu kontaktujte koordinátorku vzdělávání Alenu Klézlovou na tel. čísle +420 720 758 626 nebo pište na email objednavky@ustudankypoznani.cz . Využít lze také rezervační formulář níže.
Do dvou pracovních dnů se s vámi vždy spojíme.