Nechme se překvapovat – Festival o přírodě
Festival je zaměřen na ptactvo a způsoby, jak je s žáky pozorovat, studovat a kde o nich dohledat informace. Nabídne inspiraci pro výuku venku i uvnitř. Přijďte si pro praktické tipy k pozorování ptactva v městské přírodě. Zjistěte, co měla sova k večeři a získejte nový zdroj materiálů pro hodiny přírodopisu a biologie. Na hlavní program volně naváže Laboratoř chutí a vůní od Destilérie Landcraft.

S dalekohledem … na ekologii ptáků

Přijďte si pro praktické tipy k pozorování ptactva v městské přírodě!
Kdy a kam vyrazit? Co s sebou? Na co se zaměřit? Vyražte s ornitoložkou Kristýnou Sedláčkovou do Stromovky, inspirujte se k učení venku a odneste si metodiku, která vám s přípravou nové hodiny pomůže.

S lupou a pinzetou … na pobytové stopy

Prozkoumejte, co měla sova k večeři!
Jaké pobytové stopy lze snadno použít v badatelské výuce? Co vše nám mohou prozradit? Koukněte se na některé s naší lektorkou Evou Karbanovou hodně zblízka.

S videem … na rozšíření znalostí

Získejte nový zdroj krátkých přírodovědných videí.
Jak oživit výuku a proč k oživení používat právě videa? Jak pracovat s dalšími materiály ve výuce? Vydejte se s námi do přírody pomocí krátkých videí.

A na co dalšího se můžete těšit?
Na návštěvu centra U studánky poznání. Pestrý catering. Volně navazující Laboratoř chutí a vůní od Destilérie Landcraft (pro účastníky festivalu zdarma) – začátek 19:00.

Lektor: Kristýna Sedláčková, Eva Karbanová, Adéla Hemelíková
Vhodné pro: pedagogy ZŠ a SŠ, lektory volnočasových aktivit
Délka: 180 min
Místo: interiér/Stromovka
Realizace: 21. 11. 2023 | 15:00 – 18:00
Cena: zdarma

Registrace na festival zde:
https://forms.gle/rdRoeV8M5cBDNHC89

Tato akce vznikla za podpory Magistrátu hlavního města Prahy.

FOTOGALERIE