Zvířata a lidé na jedné planetě

Společně prodiskutujeme, jak moc jsou zvířata důležitá pro jednotlivé ekosystémy a jaký vliv má zvyšování lidské populace na přirozená prostředí zvířecích druhů. Obě témata se úzce protínají. A jak? To se žáci pokusí zjistit interaktivní formou. Čeká je monitoring a sběr dat tak, jak může probíhat v terénu a následné promítnutí dat do mapy s jednoduchou analýzou.

Lektor: Romana Kremláčková
Vhodné pro: 2. st. ZŠ, SŠ
Délka: 3 vyučovací hodiny
Místo: interiér/Stromovka
Realizace: leden – červen 2024
Cena: 195 Kč/žák

Klíčová slova: ekosystémy, vztah člověka k prostředí, soužití lidí a zvířat, lidské aktivity a chování zvířat, monitorování zvířat, GIS systémy, práce s mapou

Výstupy: Seznámení se s problematikou ,,human-elephant conflict” a jak se dá tento konflikt obrátit ve prospěch slonů i lidí, využití přírodní zdrojů. Žáci se v tomto programu seznámí se zanesením informací o zvířeti, objektech, fotografiích, souřadnic, prací v jednoduchém GIS systému a prací s mapou.

FOTOGALERIE

RECENZE

Připravujeme

REZERVACE

Pro objednání zážitkového programu kontaktujte koordinátorku vzdělávání Alenu Klézlovou na tel. čísle +420 720 758 626 nebo pište na email objednavky@ustudankypoznani.cz . Využít lze také rezervační formulář níže.
Do dvou pracovních dnů se s vámi vždy spojíme.